5 اسفند 90  ساعت 02 و 21 دقیقه و 59 ثانیه

مجله اینترنتی نازلی عنوان مطلب : زنان کارمند ایرانی لباسهای ویژه میپوشند
ساماندهی پوشش اداری کارکنان دولت، این بار به صورت طرح ملی از استان تهران آغاز شده و به تدریج با تمام زوایا به دستگاه های اجرایی دولت در سراسر کشور منتقل می شود. در چارچوب طرح «یکسان‌سازی لباس بانوان استانداری» زنان همکار استانداری تهران از فروردین‌ماه سال آینده مجبور به استفاده از لباس متحدالشکل می‌شوند. این قانون سپس در همه‌ ادارات دولتی ایران اجرا خواهد شد.

آذر نظری مدیرکل امور بانوان استانداری تهران مدعی است که طرح یکسان‌سازی لباس اداری بانوان استانداری در نظرسنجی اولیه با موافقت ۹۵/۵ درصد کارمندان زن استانداری روبرو شده است. نظری به خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است:«در جلساتی که با اساتید دانشگاه‌ها در زمینه طراحی لباس بانوان برگزارشد، معیارهای فرهنگی، اعتقادی و اسلامی مدنظر قرار گرفت.»

زنان کارمند ایرانی

وی در توضیحات خود درباره قابلیت انطباق این لباس‌ها با فصل، سلایق و شرایط هر شغل افزوده است: «در ارائه فرم‌های یکسان، انتخاب مدل و رنگ نیز به نظرسنجی گذاشته شد. در این نظرسنجی ۸۵ درصد بانوان رنگ سورمه‌ای را انتخاب کردند و ۵۸ درصد نیز موافقت خود را با رنگ نوک مدادی اعلام داشتند.
برای رعایت نکات بهداشتی نیز لباس‌های طراحی شده به صورت فصلی بهاره و پاییزه در نظر گرفته شده و با توجه به این‌که بخشی از کارکنان زن نیز از چادر استفاده می‌کنند در کنار این دو نوع فرم، چادر نیز برای متقاضیان طراحی و تهیه شده است.»

به گفته مدیرکل امور بانوان استانداری تهران قانون ساماندهی مدل لباس از سوی شورای فرهنگ عمومی تهیه شده است. این قانون کلیه دستگاه‌های دولتی را مکلف کرده از بودجه سالیانه خود برای تهیه لباس فرم مشخص با الگوی ایرانی اسلامی اقدام کنند. به گفته آذر نظری از سال آینده بانوان موظفند با پوشش جدید در ادارات حاضر شوند. دستورالعمل‌هایی از این دست در چند سال اخیر در ادارات دولتی ایران زیاد ارائه شده‌اند. سال ۱۳۸۷ سازمان میراث فرهنگی نیز طرح مشابهی برای پوشش زنان کارمند در این مرکز دولتی ارائه داد. در شهریور ماه همان سال وزیر وقت ارشاد، محمد حسین صفار هرندی، دستورالعملی صادر کرد که به موجب آن، برجستگی‌های پیکر مانکن‌های ویترین فروشگاه‌ها نباید قابل تشخیص می‌بود. در این دستورالعمل حتی میزان آرایش مانکن‌ها نیز به فروشندگان گوشزد شده بود.

   


نظرات()   


جدیدترین لینك ها ، مطالب و لوازم

مجموعه ای از نفیس ترین لینکها، مطالب ، لوازم و عکس های اینترنت

با کلیک در اینجا به کانال رسمی دختران شیک بپیوندیدبا کلیک در اینجا به کانال رسمی دختران شیک بپیوندید<

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic