تبلیغات
جدیدترین لینك ها ، مطالب و لوازم - بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران تصویب شد + شرایط استفاده بیمه بیكاری
7 مرداد 90  ساعت 22 و 08 دقیقه و 28 ثانیه

مجله اینترنتی نازلی عنوان مطلب : بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران تصویب شد + شرایط استفاده بیمه بیكاری

سخنگو کمیسیون اجتماعی مجلس گـفت: این کمیسیون در جلسه یکشنبه گذشته طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار را در راستای حمایت از این قشر به تصویب رساند.
جواد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، با اشاره به بررسی طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار در کمیسیون گفت:‌ در این جلسه کلیات و جزییات این طرح متشکل از ۳۳ ماده تصویب شد.
وی در توضیح این طرح گفت: پیش از این قانون بیمه بیکاری وجود داشت که در این طرح اصلاحاتی انجام شد و در اصل در این طرح بر موضوع حمایت از بیکاران متقاضی کار توجه ویژه‌ای شده است.
این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: برخی افراد علی‌رغم گذراندن دوره‌های کارآموزی و داشتن مدرک، شغل ندارند که باید آنها مورد حمایت قرار گیرند که در این طرح این گروه از افراد متقاضی کار تا زمانی که دولت به آنها کار مناسب درصد مورد حمایت بیمه‌ای قرار می‌گیرند.
به گفته زمانی در جزییات این طرح راهکارهایی برای شناسایی این افراد متقاضی کار در نظر گرفته شده است.

رئیس گروه امور فنی بیمه‌شدگان اداره کل تأمین اجتماعی تهران بزرگ به تشریح بیمه بیکاری پرداخت و گفت: بیمه بیکاری یکی از تعهدات سازمان تأمین اجتماعی به‌ شمار می‌رود.
مهرداد رفیعی در پاسخ به این پرسش که حداقل سابقه پرداخت حق بیمه برای بهره‌مندی از مزایای بیمه بیکاری چقدر است، گفت:‌ بر اساس قانون ششم بیمه بیکاری، حداقل پرداخت حق بیمه 6 ماه است به استثنای حوادث غیر مترقبه که از قانون ششم بیمه بیکاری جداست.

* مدت پرداخت بیمه‌بیکاری 6 تا 50 ماه است
رفیعی در ادامه در پاسخ به این پرسش که مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری چقدر است، افزود: مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری به میزان سابقه پرداخت حق‌ بیمه و به تأهل داشتن افراد بستگی دارد.
وی در ادامه افزود: حداقل دریافت حق بیمه از 6 ماه تا 50 ماه با توجه به قانون متغیر است که برای مجردان حداکثر 36 ماه و برای متأهلان 50 ماه است.
رئیس گروه امور فنی بیمه‌شدگان در پاسخ به این پرسش که چنانچه بیمه شده در حین دریافت مقرری بیمه‌بیکاری اشتغال به کار یابد آیا مدت استحقاق باقی مانده از بین خواهد رفت، بیان داشت: اشتغال مجدد، موجب قطع بیمه بیکاری می‌شود ولی استحقاق آن همچنان باقی است که از 6 تا 50 ماه است.

* شروع به اشتغال منجر به قطع بیمه بیکاری می‌شود
وی در پاسخ به این پرسش که در چه صورت مقرری بیمه بیکاری قبل از پایان دوره استحقاق قطع خواهد شد، افزود: یکی از مواردی که باعث قطع مقرری بیمه بیکاری قبل از دوره استحقاق می‌شود، شروع به اشتغال فرد است و از دیگر موارد، این است که بدون عذر موجه در کلاس‌های کارآفرینی و سوادآموزی شرکت نکند یا این که اداره کار شغلی را معرفی کند و از آن شغل امتنا شود از عوامل قطعی بیمه بیکاری است.
رفیعی در خصوص این که آیا برای کلاس‌ها مبلغی از بیمه بیکاری فرد کسر می‌شود، گفت: هیچ پولی از فرد بیکار برای کلاس‌ها کسر نمی‌شود بلکه از بودجه بیکاری مبلغی به فنی و حرفه‌ای داده می‌شود.
وی در پاسخ به این پرسش که بیمه شده علاوه بر دریافت مقرری بیمه بیکاری از چه حمایت‌های دیگری بهره‌مند می‌شود، خاطرنشان کرد: مقرری‌بگیر بیمه بیکاری می‌تواند برای خود و اعضای تحت تکفل از خدمات درمانی رایگان بیمارستان‌های تحت پوشش تأمین اجتماعی استفاده کند.
وی در ادامه افزود: مقرری‌بگیر بیکاری از مواردی مانند پروتز و اوروتز، هزینه سفر و کفن و دفن می‌تواند خود و خانواده تحت تکفلش استفاده کنند.

*‌ بیمه بیکاری به بیکاران شغل‌های پیمانکاری و پروژه‌ای تعلق می‌گیرد
رفیعی در این خصوص که کارکنان شاغل در کارهای با ماهیت غیر دائم (پیمانکاری و پروژه‌ای) در چه صورت می‌توانند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گیرند، گفت: اگر در هنگام انجام پروژه بیکار شوند و پروژه هنوز ادامه داشته باشد، بیمه بیکاری به آن‌ها تعلق می‌گیرد ولی اگر زمان پروژه به اتمام برسد و بیکار شوند دیگر بیمه‌بیکاری تعلق نمی‌گیرد.
رئیس گروه امور فنی بیمه‌شدگان تهران در پاسخ به این پرسش که بیمه شده بیکار چه مدت از تاریخ بیکاری مهلت طرح موضوع در واحد‌های کار و امور اجتماعی را دارد، اظهار داشت: بیمه شده یک ماه در حالت عادی و تا 3 ماه در صورت داشتن عذر موجه، فرصت دارد که به اداره کار مراجعه و بیکاری خود را به هر دلیل اعلام کند.

   


نظرات()   


جدیدترین لینك ها ، مطالب و لوازم

مجموعه ای از نفیس ترین لینکها، مطالب ، لوازم و عکس های اینترنت

با کلیک در اینجا به کانال رسمی دختران شیک بپیوندیدبا کلیک در اینجا به کانال رسمی دختران شیک بپیوندید<